ČÍNSKÁ BYLINNÁ TERAPIE

Síla dobře zvolených bylin je obrovská

Čínská bylinná terapie je jednou z nejstarších na světě. Její kořeny sahají až do 5. století před naším letopočtem. Vychází ze základního principu tradiční čínské medicíny, z principu dynamické rovnováhy taoistických sil jin a jang v lidském organismu. Klinická praxe obsahuje podrobnou diagnostiku a rozbor znaků a příznaků, které nám určují o jakou nerovnováhu energie se jedná.
Byliny jsou potrava, kterou tělo přijímá jako přirozenou součást svého prostředí (na rozdíl od syntetických preparátů). Působení je postupné, ne tak razantní jako u léčiv a tudíž nezpůsobuje tolik vedlejších účinků. Látky obsažené v rostlinách působí v komplexu, tedy lépe a účinněji, než kdybychom je požívali jednotlivě. Dále jsou v rostlinách zastoupeny i vitamíny, minerály a další podpůrné látky. Podstatné je, že se bylinná terapie snaží primárně odstranit vnitřní nerovnováhu. Neřeší tedy pouze jednotlivé symptomy, ale povzbuzuje ozdravné mechanismy těla.

Pro koho je bylinná terapie vhodná? Je bezpečná? A kolik to stojí?

Čínská bylinná terapie je vhodná pro děti i pro dospělé. Během staletí trvání čínské medicíny, doktoři sesbírali velké množství detailních informací o použití jednotlivých bylin a vždy měli na paměti především zdraví a ochranu pacienta.
Byliny jsou dnes dostupné v celé řadě přípravků, tradičních i moderních a jsou zcela bezpečné, pokud jsou doporučeny vyškoleným specialistou, který musí vzít v úvahu váš zdravotní stav a současné zdravotní problémy nebo léky, které užíváte. Určená dávka je vždy přesně stanovená na základě vaší konstituce nebo okolností s přihlédnutím k tomu, aby byla vhodná i pro děti nebo těhotné ženy.
Tradičně se byliny prodávají sušené a vaří se z nich roztok, který se pravidelně pije nebo se dají užívat ve formě doplňků stravy. Bylinné čaje mohou novým pacientům chutnat napoprvé hořce nebo nezvykle, ale velká většina lidí si na ně rychle zvykne.
Na vaší první schůzce vás informujeme o předběžné ceně bylin. Orientační ceny doplňků stravy se pohybuji kolem 300 Kč za týdenní balení čínských čajů, ceny patentních směsí se pohybují v rozmezí 220 Kč až 710 Kč za desetidenní dávku.